وبلاگ آزادگان اردوگاه 16 تکریت
آزادگان 16 تکربت
دوستان آزاده زیادی از اردوگاه 16 تکریت از سراسر ایران در خواست بانک اطلاعات جهت ارتباط با یکدیگر هستند.دوستان ازاده ای که موافقند با درج مشخصات خود و نام سوله وشهر ودر صورت تمایل ارسال شماره تلفن و ایمیل وعکس خود ما را در این مهم یاری نمایید.

ارسال قسمت نظرات یا ایمیل:soleymanzadeh_m47@yahoo.com

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+نوشته شده در شنبه دوازدهم مرداد 1392ساعت13:7توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اسامی ازادگان اردوگاه 16 تکریت، ازادگان اردوگاه 16 تکریت+عکس
برچسب ها: ازادگان 16 تکریت
تجلیل از آزادگان در فرهنگ‌سرای بهمن
آیین تجلیل از آزادگان سرافراز انقلاب اسلامی در قالب ویژه برنامه‌ای با عنوان «اجر صبر» به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و با حضور مقامات کشوری و لشکری در فرهنگسرای بهمن برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در این ویژه برنامه که از ساعت 18 روز چهارشنبه - 29 مردادماه - در فرهنگسرای بهمن برگزار خواهد شد، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، سردار عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام والمسلمین امرودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ابراهیم حاتمی کیا، علی نصیریان، مهندس سید محسن اسدی، شهردار منطقه 16، اعضای قرارگاه شهید شاطری و جمعی از مدیران و مسئولین شهری حضور خواهند داشت.

قرار است در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد ضمن قرائت متن بیانیه‌ای در حمایت از مردم مظلوم غزه به ایراد سخنرانی بپردازد.
+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:37توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
جزییات ثبت نام همایش ششم تکریت 11 در شیراز
وبلاگ رسمی11 تکریت:

+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:36توسط محمد سلیمان زاده |
" دیدار جمعی از آزادگان با آیت الله هاشمی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام "
موسسه پیام ازادگان:


 

در دیدار جمعی از آزادگان با آیت الله هاشمی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آقای بیژن کیانی با ذکر خاطره ای از دوران مقاومت ، بر ضرورت تقویت جایگاه رهبری نظام به عنوان محور اتحاد ملی تاکید کرد.

 ایشان بیان کرد که پس از پذیرش قطعنامه آتش بس ، در اردوگاه مفقودان، قطعه شعری به دست بعثی ها افتاد که مضمون سیاسی داشت و به همین دلیل ، بعثی ها به دنبال سراینده آن می گشتند و وقتی او را نیافتند تصمیم به شکنجه جمعی گرفتند .

 یکی از آزادگان شجاع با وجود اینکه نقشی در تهیه آن شعر نداشت به منظور جلوگیری از شکنجه دیگران مسئولیت آن را قبول کرد .

بعثی ها او را به شکنجه گاه بردند و در قبال توهین به حضرت امام حاضر شدند او را شکنجه نکند. وی نپذیرفت و بعثی ها با زدن ضربات کابل بر کف پاهایش او را شکنجه کردند.سپس درخواست خود مبنی بر توهین به امام را تکرار کردند ولی آن آزاده مقاومت کرد و تسلیم خواسته آنان نشد . شکنجه ادامه پیدا کرد تا جایی که تمام گوشت کف پاهای او در اثر ضربات پی در پی کابل از بین رفت و غضروف پاهایش آشکار شد.آزاده دیگری که به عنوان مترجم شاهد شکنجه شدن این آزاده مقاوم بود می گفت: این صحنه چنان رقت انگیز بود که در فاصله ایی که بعثی ها موقتا دست از شکنجه برداشتند تا استراحت کنند خود را به آن آزاده رساندم و او را قسم دادم به خودش رحم کند و با قبول خواسته بعثی ها خود را ازاین شکنجه طاقت فرسا خلاص نماید.ولی آن آزاده که چون کوه مقاوم بود در پاسخ من لبخندی زد که معنای آن تسلیم نشدن در برابر خواسته دشمن بود .آن آزاده تا شش ماه توان راه رفتن نداشت و با کمک دوستان هم بندش جا به جا میشد.

آقای کیانی با ذکر این خاطره گفت : آزادگان تا پای جان بر سر پیمان خود با امام به عنوان رهبر خود ایستادگی کردند و حرمت او را پاس داشتند .

وی در ادامه گفت : مرحوم آقای ابوترابی در زندان های رژیم بعث عراق رهبر معنوی ما بود و تا زمانی که پشت سر او حرکت می کردیم دشمن نمی توانست در صفوف ما رخنه کند.رخنه زمانی اتفاق می افتاد که ما جلوتر از ایشان حرکت میکردیم .

دوران مقاومت فراز و فرود زیادی داشت و ما تا زمانی که در برابر دشمن هوشیاری به خرج میدادیم، اتحادمان حفظ می شد و تحرکات دشمن برای رخنه در صفوف ما بی نتیجه می ماند ولی هرگاه غفلت کردیم ، اتحاد آسیب دید و رخنه ایجاد شد .

ایشان با تاکید بر ضرورت توجه به جایگاه رهبری نظام در شرایط فعلی گفت : امروز هم دشمنان به دنبال رخنه در صفوف ما و از میان بردن اتحاد ما هستند و جایگاه رهبری نظام را هدف قرار داده اند . در صورتی که غفلت کنیم و خدای نا خواسته دشمنان به هدف خود برسند نه به اصول گرا رحم میکنند و نه به اصلاح طلب .هدف دشمنان از میان بردن کلیت نظام جمهوری اسلامی است و دغدغه ما آزادگان در شرایط فعلی ، وجود چنین خطری است و انتظار داریم که همه از جمله سیاسیون ، برای رفع این خطر ، جایگاه رهبری نظام را تقویت کنند.

+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:31توسط محمد سلیمان زاده |
دست به سینه مقابل آزادگان و خانواده شهدا

دانشجوی برق- امروزبه اتفاق دو همسایه جانبازمان برای عیادت وعرض تبریک سالروز ورود آزادگان به منزل یکی ازهمسایه هارفتیم. قبل ازاین که زنگ بزنیم خودش بیرون آمد واحوالپرسی کردیم و گفتیم مابرای دیدارشما آمدیم. ایشان تشکرکردند و گفتند:یک خواهش دارم، گفتیم بفرمایید، فرمود اگر دوست دارید ابتدا به دیدار خانواده شهید که همسایه بالاتر از مابود برویم. قبول کردیم درعین حالی که تعجب کرده بودیم. وقتی به منزل شهیدرفتیم و عرض ادب حضورخانواده آن شهیدکردیم، همسر شهید به آزاده همسایه مان گفت: آقا سید... ما قراربود خدمت برسیم برای عرض تبریک. سید... گفت: این وظیفه دائمی ماست که درهرمناسبتی برای عرض ادب حضورخانواده وفرزندان معزز شهدا برسیم.

خیلی جالب بود، برای من دانشجوی جوان که نه جنگ رادیدم وحس کردم نه صدای هواپیمای جنگی دشمن و نه صدای توپ وتانک و انفجار، واقعا مجسم کردن آن وضعیت سخت است اما آثار انقلاب و دفاع مقدس را دربیان ایثارگران و خانواده معظم شهدا و جانبازان وآزادگانی می بینم که واقعا" حرمت ایثارگری را حفظ نمودند. بعضی اوقات به اتفاق چنددانشجوی دیگر پای حرف این ایثارگران می نشینم و ازآنها می خواهیم شمه ای از وضعیت انقلاب و دفاع مقدس را برای ما بگوید. ازمطالب این عزیزان می فهمم که اگر جهاد و ایثارگری آنها نبود، دشمنان اسلام این کشور را ازسوریه و عراق و لبنان و یمن و لیبی بدتر می کردند.


ادامه مطلب
+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:25توسط محمد سلیمان زاده |
تشکر از رامبدجوان و مهمانان آزاده وایثارگرش
محرم- رامبد جوان در سالروز بازگشت آزادگان به کشور، با ادب و بصیرت فراوان از میهمانان ایثارگر و آزاده اش استقبال و پذیرایی کرد. ابتدا با سلام و درود به تمامی آزادگان گرانقدر و عزیز
دیشب در شبکه نسیم، برنامه خندوانه رامبد جوان کار بسیار زیبایی کرده بود که فکر نمی کنمبه ذهن مخاطبان می رسید. انتخاب میهمان مناسب یکی از هنرهای برنامه سازان اینگونه برنامه هاست.
او در برنامه طنز خود که معمولا" بازیگران طنز را دعوت می کند و از اقشار دیگر نیز در برنامه خود استفاده کرده، دیشب به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن، کار زیبایی کرد و از سه آزاده جانباز دعوت کرده بود که آنها از دوران اسارت با هم دوست بودند و همچنان هم در کنار هم بودند.

و الحق که این آزادگان نمونه های انسان های دوست داشتنی و قهرمانان به جای مانده از دوران دفاع مقدس بودند و نمونه یک آزاده و ایثارگر!
روحیه هایی شاد و بالا، خوش اخلاق و خوش برخورد. این ایثارگران عزیز از خاطرات شیرینی صحبت می کردند که سعی می کردند در میان تلخی های اسارت بیافرینند. از شوخی ها وبرخوردهایشان در خانواده و جامعه و با هم به زیبایی می گفتند و کاملا" میشد اینکه رامبد جوان و افراد حاضر در صحنه برنامه، به شدت و به زیبایی تحت تأثیر منش و روحیه ایشان قرار گرفته بود را از حالات چهره ها فهمید. نحوه صحبت کردن شیرین و صادقانه و صمیمی ایشان به خصوص آزاده اهوازی، همین طور آزاده ای که اکنون سمت استاد دانشگاهی را دارد و ... روحیه شاد و بینظیرشان حقیقتا" آنها را از بقیه میهمانان رامبد جوان وخنوانه متمایز کرده بود.


ادامه مطلب
+نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم مرداد 1393ساعت17:22توسط محمد سلیمان زاده |
زندان‌های مخفی عراق در «آخرین خاکریز»
آزاده لرستانی زندان‌های مخفی عراق خاطرات خود را از دوران اسارت به چاپ رساند.

به گزارش ایسنا، کتاب «آخرین خاکریز» شامل خاطرات مسعود ساکی، آزاده زندان‌های مخفی عراق است که به تازگی توسط، محمد تقی عزیزیان به نگارش درآمده و با شمارگان هزار نسخه در انتشارات "آیین احمد" به چاپ رسیده است.

این آزاده متولد روز اول اردیبهشت 1347 است که 44 ماه و 24 روز اسارت در زندان‌های مخفی عراق را در کانامه ایثار و فداکاری خود به ثبت رسانده است.
+نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم مرداد 1393ساعت17:17توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
وقتی پاهای اسیر ایرانی آتش زده شد

عراقی ها با آتش زدن پاهای یک اسیر ایرانی چنان لذت می بردند که گویی جذاب ترین صحنه دوران زندگی خود را به نظاره نشسته اند.

طبق معاهدات بین المللی در خصوص اسیران جنگی، هیچ اسیری نباید مورد آزار و اذیت قرار گیرد، این مساله مخصوصا به وضوح در قرار داد 12 اوت سال 1949 ژنو به چشم می خورد.

ماده 13 این قرارداد صراحتا اشاره دارد به اینکه با اسیران جنگی باید در هر زمان با انسانیت رفتار شود و هر عمل و غفلت غیر موجه از طرف دولت بازداشت کننده که موجب فوت یک اسیر جنگی شود و یا سلامت وی را تهدید کند، ممنوع است و در حکم تخلف مهم از این قرارداد شمرده خواهد شد.

مخصوصا هیچ اسیر جنگی را نمی توان مورد جرح جسمانی یا آزمایش طبی قرار داد.

همچنین اسیران جنگی باید در هر زمان بالاخص در مقابل هرگونه عمل خشونت آمیز یا تهدید و در مقابل ناسزا حمایت شوند و اقدامات قصاصی علیه آنها ممنوع است.

در حالیکه قوانین مربوط به نوع برخورد و رفتار با اسرای جنگی بر رعایت حقوق اسیران در دوران اسارت تاکید دارد، رژیم بعث عراق بدون توجه به این قوانین، با اسرای ایرانی زمان جنگ تحمیلی به بدترین و وحشیانه ترین شیوه برخورد کرد.

گزارش های صلیب سرخ جهانی حکایت از این اعمال ناجوانمردانه و عمق فاجعه دارد، هر چند مرور خاطرات آزادگان سرافراز که سال های زیادی را در اردوگاه های مخوف صدام سپری کردند، نیز گواه بر این ادعاست.

«اسدالله گرامی» آزاده سرافراز در خاطره ای از ایام اسارت که در کتاب «گذری بر مسایل حقوقی اسارت» منتشر شده، تصریح می کند: از اسارتمان فقط چند ماهی گذشته بود، روزی یکی از دوستان آزاده به نام «علی بیات» را به جرم برپا کردن مراسم عزاداری و سینه زنی از بقیه اسرا جدا کرده و او را با شقاوت تمام و کتک مفصل به وسط اردوگاه کشانده و برای فلک کردن همانجا او را خواباندند.

عراقی ها بعد از آن دست و پایش را بسته، به تکه چوبی آویزان کرده و با تکه های مقوا و کارتن آتشی را زیر پاهایش درست کردند.

فریادها، ضجه ها و استمداد علی از خداوند و ائمه اطهار(ع) آنقدر دلخراش بود که فضای اردوگاه را به شدت تحت تاثیر قرار داد. عراقی ها گویا جذاب ترین صحنه دوران زندگی خود را به نظاره نشسته بودند و با تماشای زجر کشیدن او قهقهه زنان می گفتند: آنهایی که صدا می زنی کجایند؟ پس چرا برای نجات تو نمی آیند؟

پاهای علی کاملا آتش گرفته بود و تکه های جدا شده گوشت پاهایش را به وضوح می شد، دید.

اما عراقی ها دست بردار نبودند، برای اینکه سرگرمی خود را بیشتر و بهتر جلوه دهند، وی را از طرف دیگر آویزان کردند، با ریختن گازوییل روی پاهای او درد و سوزش ناشی از سوختگی ها را تشدید می کردند و در آن میان تنها صدای دلخراش علی بود که در فضا طنین انداز می شد.

بالاخره نمایش وحشیانه آنها پایان گرفت و عراقی ها پس از آن علی را با خود برده و ما چند روز از حال و روز وی بی خبر بودیم، تا اینکه ماموران صلیب سرخ به اردوگاه آمدند.

در آن گیر و دار، بچه ها نحوه شکنجه علی را در حضور دیگران و بدنبال آن مفقود شدنش را به اطلاع آنها رساندند.

ماموارن صلیب سرخ ابتدا زیر بار نمی رفتند و تا وقتی که پیکر نیمه جان علی در یکی از توالت های صحرایی خارج از اردوگاه پیدا شد، اظهار ناباوری می کردند.

با دیدن وضعیت رقت بار علی و ممانعت عراقی ها از انتقال وی به اردوگاه، ماموران صلیب سرخ دست به واکنش زده و عنوان کردند که مراتب را به سازمان ملل گزارش خواهند کرد.بعد از آن هم اردوگاه را ترک کردند.

جان کلام؛ زمانی که بشریت برای اسرا ارزش و حقوقی قائل نبود و بدترین رفتارها را با آنها داشت، دین مبین اسلام بالاترین حقوق و ارزش ها را برای این افراد قائل شد.

مکتب اسلام نه تنها شکنجه جسمی و روحی را برای اسیر جایز نمی داند، بلکه توصیه و سیره پیامبر(ص) و ائمه دین، رفتار همراه با عطوفت و مهربانی و محترم شمردن نیازهای روحی و جسمی وی است بنابراین شایسته است، این شیوه رفتاری الگوی همه مراکز حقوقی و بین المللی قرار گیرد.

جمهوری اسلامی نیز با تاسی از این الگو در دوران دفاع مقدس میزبان خوبی برای اسیران عراقی بود تا جاییکه به دستور امام خمینی(ره) با آنها مانند مهمان رفتار می شد.

با مطالعه خاطرات اسرای عراقی، می توان به رفتار انسانی و اسلامی رزمندگان اسلام با این افراد پی برد؛ رفتاری که به قول خود عراقی ها نوعی آرامش خاطر و اطمینان قلبی را در آنها موجب شده بود تا جاییکه گفته می شود، فرماندهان عراقی برای اینکه مانع تسلیم سربازان خود به نیروهای ایرانی شوند، اقدام به ساخت و نمایش فیلم هایی از شکنجه های دروغین سربازان عراقی توسط ایرانی ها کردند تا نشان دهند آنها نباید هرگز تسلیم ایرانی ها شوند.(ایرنا)

+نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم مرداد 1393ساعت14:3توسط محمد سلیمان زاده |
گفتگو با نویسنده «زندان الرشید»؛
 

بهداروند: ساماندهی خاطرات آزادگان نیازمند یک نهضت فرهنگی است/ بدهکار انقلاب اسلامی هستم

تدوین‌گر کتاب زندان الرشید با اشاره به اینکه خاطرات هر یک از حاضران در دفاع مقدس از جمله آزادگان قطعه‌ای از پازل این رویداد تاریخی است گفت: نیازمند یک نهضت فرهنگی برای ثبت و ضبط خاطرات تمامی رزمندگان و آزادگان دفاع مقدس هستیم.

محمد مهدی بهداروند نویسنده و پژوهگشر تاریخ و تدوینگر کتاب زندان الرشید در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به سوالی درباره اینکه سه دهه پس از دفاع مقدس جمع آوری و تدوین خاطرات کدام گروه از حاضران در این رویداد باید اولویت داشته باشد، اظهار کرد: تاریخ شفاهی روایتگر نقش تمامی مردان و زنان ایران در یک برهه تاریخی است. به طور طبیعی در این میان هم مردم و هم مسئولین خاطرات بسزایی دارند که می‌تواند برای درج در تاریخ ذکر و مکتوب شود. به اعتقاد من این خاطرات در هر سطحی که باشد شخصی نیست به جامعه تعلق دارد. به تعبیر دیگر هرکدام از آنها قطعه‌ای از یک حقیقت واحد هستند.


ادامه مطلب
+نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم مرداد 1393ساعت13:43توسط محمد سلیمان زاده |
تبریک وشادباش بر همه دوستان

+نوشته شده در شنبه بیست و پنجم مرداد 1393ساعت23:59توسط محمد سلیمان زاده |
معوقات آزادگان تا اخر تابستان پرداخت می شود
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:

در جمع آزادگان مشهد.همه تلاشمان این بود که امسال همزمان با سالگرد ورود ازادگان معوقات انها

پرداخت شود ولی موفق نشدیم.ولی تا اخر تابستان معوقات ازادگان پرداخت خواهد شد.

+نوشته شده در شنبه بیست و پنجم مرداد 1393ساعت14:50توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی : همایش بزرگ آزادگان در مشهد برگزار می‌شود
 

همایش بزرگ آزادگان با حضور نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش ایثار واحد استان خراسان رضوي

همایش بزرگ آزادگان به مناسبت ورود آزادگان سرفراز به میهن اسلامی« 25 مرداد ماه سال جاری» در مرکز همایش‌های ایثار واقع در هتل ثامن مشهد مقدس برگزار می‌شود.

در این مراسم که با حضور و سخنرانی حجت الاسلام شهیدی محلاتی برگزار می‌شود از مقام والای آزادگان هشت سال دفاع مقدس که با صبر و پایداری خود در برابر دشمنان نظام و انقلاب ایستادگی کردند تقدیر و سپاس به عمل می‌آید.

بیان خاطرات آزادگان هشت سال دفاع مقدس، اجرای تئاتر توسط آزادگان نیشابوری، اجرای سرود توسط گروه سرود آزادگان خراسان جنوبی و اهدای جوایزی به رسم یادبود به آزادگان پرافتخار ایران اسلامی از دیگر برنامه‌های این همایش است.

لازم به ذکر است این همایش با حضور استاندار خراسان رضوی، نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و شهردار مشهد مقدس، تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد و مسئولین دستگاه‌های دولتی و همچنین با حضور بیش از 700 نفر از آزادگان سرفراز هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌شود.
+نوشته شده در جمعه بیست و چهارم مرداد 1393ساعت20:12توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
همایش پیاده روی خانوادگی شاهد و ایثارگران خراسان به مناسبت سالگرد ورود ازادگان
بمناسبت بیست و چهارمین سالروزبازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی ، همایش پیاده روی خانوادگی

شاهد و ایثارگران  امروز   جمعه 25/5/93 در وکیل اباد  مشهد برگزار شد.

پس از پیاده روی مراسم با خواندن زیارت عاشورا شروع و با سخنرانی ازاده بزرگوار عابدی مقدم ریاست

بنیاد شهید و ایثارگران خراسان رضوی  و اهدای جوایز به پایان رسید .

وبلاگ 16 تکریت

 وبلاگ 16 تکریت

+نوشته شده در جمعه بیست و چهارم مرداد 1393ساعت20:0توسط محمد سلیمان زاده |
عزت‌الله انتظامی: برای جلوگیری از کشتار مردم فلسطین آماده‌ایم هر کاری انجام دهیم
عزت‌الله انتظامی: برای جلوگیری از کشتار مردم فلسطین آماده‌ایم هر کاری انجام دهیمشهیدنیوز: بازیگر مطرح سینمای ایران صبح امروز به همراه اعضای خانواده خود برای ابراز همدردی با مردم غزه و اعلام حمایت از انان در دفتر سازمان ملل در تهران حضور یافت.

"عزت الله انتظامی" بازیگر پیشکسوت مطرح سینمای ایران و فرزنداش مجید انتظامی هنرمند عرصه موسیقی صبح امروز ۲۰ مرداد ماه در اقدامی اعتراض آمیز جلوی دفتر سازمان ملل حاضر شد و مراتب اعتراض آمیزخود نسبت به جنایات رژیم صهیونیستی را اعلام داشت. وی پس از خروج از دفتر سازمان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ما پشتیبان مردم غزه هستیم، گفت: امیدواریم این جنگ و خونریزی هرچه زودتر تمام شود، آرزوی ما این است که در هیچ نقطه‌ای از دنیا جنگی وجود نداشته باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر همدردی هنرمندان و حمایت آنها از مردم غزه اظهار کرد: به نظرم همدردی مردم کشور ما و مردم سایر نقاط جهان که اینگونه با مردم بی‌دفاع غزه هم‌دردی می‌کنند می‌تواند خیلی موثر باشد. ما به اینجا آمده‌ایم تا بگوییم همچنان آماده‌ایم تا از آنها دفاع کنیم و با تاکید می‌گویم که برای جلوگیری از این کشتار هر کاری از دستمان بر بیاید انجام می‌دهیم.

مجید انتظامی نیز که پدرش را همراهی می‌کرد،‌ درباره حضور در دفتر سازمان ملل تصریح کرد: ما اینجا آمدیم که حمایت خودمان را از مردم فلسطین اعلام کرده و درباره کشتار بی‌رحمانه‌ای که در غزه اتفاق می‌افتد اعلام انزجار کنیم.

این هنرمند عرصه موسیقی درباره تاثیر حمایت هنرمندان از مردم غزه بافزود: ما با این احساس همبستگی‌ها می‌خواهیم بگوییم که احساس آنها را می‌فهمیم و درک می‌کنیم، می‌گوییم وقتی مردم همه دنیا دارند در آرامش زندگی می‌کنند، چرا مردم یک کشور در خاورمیانه باید کشته شوند.

وی سپس تاکید کرد که حضور استاد عزت الله انتظامی و او ربطی به هیچ سازمانی ندارد و خودشان به صورت خودجوش در این‌باره احساس وظیفه کردند.

انتظامی همچنین در مورد جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه، گفت: کودک کشی که این جنایتکاران می کنند واقعا غیر قابل تحمل است. باید نسبت به یک چنین رفتارهای خشنی فریاد بزنیم و عکس العمل نشان دهیم. باید جلوی اعمال زشت این خشونت گران را به نحوی گرفت.

+نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1393ساعت13:57توسط محمد سلیمان زاده |
" مدیرکل بنیاد خراسان رضوی خبر داد: برگزاری همایش آزادگان در مشهد مقدس "

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: همایش بزرگ آزادگان در 25 مرداد ماه امسال با حضور گسترده آزادگان در مشهد مقدس و مسئولان استانی و شهرستانی در هتل ثامن مشهد مقدس برگزار می‌شود.

به گزارش واحد اطلاع رسانی موسسه فرهنگی پیام آزادگان خراسان به نقل از سایت بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوي

برنامه‌های ویژه سالروز بازگشت آزادگان هشت سال دفاع مقدس به میهن اسلامی صبح امروز 19 مرداد ماه سال جاری توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در جلسه‌‌ای با حضور مدیر کل، روسا و معاونین مناطق سه گانه مشهد مقدس اعلام شد.

در این جلسه حسن کریمدادی معاون پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی به برنامه‌های که بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی و خانه آزادگان به مناسبت ایام ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی پرداخت و رئوس کلی برنامه‌ها را اعلام کرد.

عابدی مقدم از برگزاری همایش بزرگی به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی در روز 25 مرداد ماه در مشهد مقدس خبر داد و افزود: در این همایش که در سالن همایش‌های ایثار واقع در هتل ثامن مشهد مقدس به منظور تجلیل از مقام آزاده برگزار می‌شود کلیه آزادگان شهرستان مشهد و مسئولان استانی و شهرستان مشهد نیز دعوت هستند.

همچنین مقرر شد معاوت پژوهش و خانه آزادگان و دبیر جشنواره ترویج فرهنگ ایثارو شهادت مصوبات کمیته ایثارگران که توسط استانداری به دستگاه ها اعلام شده پی گیری و نتیجه اقدام را اخذ نمایند.

موسسه پیام آزادگان مشهد

+نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم مرداد 1393ساعت20:51توسط محمد سلیمان زاده |
صفای بوی وطن گر وزد به جانم باز

خبر مبادله

"ان مع العسر یسری" وعده خداوند متعال در قران مجید فرا رسیده بود.به درستی که با هر سختی اسانی همراه است.بالاخره سالهای شکنجه و درد به پایان رسید و بوی ازادی از بند به مشام می رسید.

یکی از روزها ( 24/5/1369 ) که مانند بقیۀ روزها سرگرم امورات اسارت ودر حال قدم زدن در محوطه بودیم ناگهان سوت آمار کشیدند، نگهبانها به ما خبر دادند که قرار است ساعت 10 از تلویزیون پیام مهمی در باره اسرا پخش شود وخیلی خوشحال به نظر می رسیدند.

ساعت 10 همۀ بچه ها پای تلویزیون جمع شده بودند و همه منتظر خبر بودند ، سکوت همه جا را در بر گرفته بود مجری برنامه چهره اش نمایان شد و شروع به خواندن متن پیام کرد :

"رئیس جمهور با در خواست مبادلۀ اسرای ایران موافقت کرد و از جمعه مبادلۀ زمینی از مرز خسروی شروع می شود و عراق برای حُسن نیت خود اولین کاروان اسرا را که 900 نفر می با شند فردا از طریق مرز خسروی مبادله می کند در عین ناباوری پیام صدام خطاب به ملت ایران را شنیدیم که نشان از عجز و تسلیم او در برابر ارده ملت ایران را داشت : تحقق کُل ما اردتمما. تبادل اسرا بالاخره بعد از چند سال از روز جمعه 26 مردادماه آغاز شد و اخبار و گزارش تبادل اولين گروه از مجروحها را از تلویزیون عراق دیدیم. هر روز تبادل اسراي ايران و عراق ادامه داشت. اسرای اردوگاهها به ترتیب نوبتبندي شده بودند و يكي پس از ديگري تبادل ميشدند. ما چون تقریبا جرء اخرین گروه ها می شدیم روزها بهسختي ميگذشت و ما ثانيهشماري ميكرديم تا نوبت ما بشود. به هر اسير يك دست لباس سربازي به رنگ خاكي دادند.

+نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم مرداد 1393ساعت20:28توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: خاطرات ازادگان اردوگاه 16 تکریت
" آزاده سرافرازقاسم پاکزاد به دیدار حق شتافت "

انا لله وانا الیه راجعون

پرواز مظلومانه یکی دیگر از دلاور مردان آزاده به سوی معبود

به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان ، آزاده و جانباز سرافراز حاج قاسم پاکزاد پس از تحمل سالها رنج و مرارتهای دوران اسارت به دیار حق شتافت.

  ضمن تسلیت این ضایعه به خانواده گرامی برای آن مرحوم از درگاه ایزد منان غفران الهی را مسئلت داریم.

مشخصات
آزاده سرافراز
قاسم پاکزاد
نام پدر
عبدالعلی
تاریخ تولد
43/1/3
محل زندگی
اصفهان
تاریخ اسارت
61/11/21
تاریخ آزادی
69/6/1

تاریخ فوت

درصد جانبازی

93/5/18

55%

علت فوت
تومور مغزی

+نوشته شده در یکشنبه نوزدهم مرداد 1393ساعت0:16توسط محمد سلیمان زاده |
" جامعه آزادگان و چالش‌هاي پيش‌رو "
متن زیر را سایت موسسه ازادگان مطالعه نمودم  و با توجه به وضعیت فعلی لازم دیدم که در

وبلاگ 16 تکریت جهت مطالعه دوستان ازاده ام بیاورم امید است  کمی به خود بیائیم .

جامعه آزادگي از تشكيل تاكنون پيچيدگي‌ها، معظلات، بن‌بست‌ها و افق‌هاي روشن خود را داشته و دارد. هيچ وقت فراموش نمي‌كنيم آن چيزي كه ابهت الماس‌گونه ما را مانند كريستال شكننده مي‌كرد سختي‌ها، مشكلات و جنگيدن در صحنه عقيده و ايمان نبود؛ بلكه اختلافات و دودستگي‌ها، پناه بردن به خاكريز دشمن و گل زدن به دروازه خودي بود و گذشت ايام اين را ثابت كرد كه تمامي اين ناملايمات يا در ضعف ايمان و اعتقاد برخي سرچشمه مي‌گرفت يا در ناآگاهي‌ها و فريب دشمن، پس از بازگشت بيش از 2 دهه از آزادي و رهايي از سختي‌ها و مشكلات امروزه زخم‌هاي كهنه سرباز نموده و به بهانه‌هايي چوب حراج بر گذشته مي‌زنيم اين بار خيلي بي‌پروا شده‌ايم به بهانه سهام چند شركت ساختار شکنی میکنیم و ناخواسته دشمنان این نظام را خوشحال مي‌نماييم. به راحتي دعوت به تجمع، تحصن مي‌كنيم و به آساني مؤمنين و دوستان آزاده خود را آماج تيرهاي غيبت، تهمت و افترا قرار مي‌دهيم.

به راستي چرا اينگونه گشته‌ايم؟آیا مسیر را اشتباه نمی رویم ؟آيا مي‌دانيم كه در قانون اساسي و قوانين عادي كشور ما دعوت به تحصن و تجمع و برگزاري غيرقانوني آن چه تبعاتي دارد، آيا مي‌دانيم كه زدن اتهام، افتراء، تهمت و اهانت به برادر مؤمن در فرهنگ ديني ما داراي چه پيامدهايي است؟ آيا مي‌دانيم در قوانين جزايي و مدني جمهوري اسلامي ايران چه مجازات‌هايي براي مرتكبين اين اعمال در نظر گرفته شده است. كمي به خود بياييم و بدانيم كه رسالتي عظيم بر دوش داريم پيام‌رسان شهدايي هستيم كه جان خويش را فدا نمودند تا عزت نظام جمهوري اسلامي ايران حفظ شود. و در سال‌هاي پاياني عمر هستيم و به خاطر اين رفتارمان اگر مورد رأفت و عطوفت آن‌هايي كه در حق‌شان ظلم كرده‌ايم قرار مي‌گيريم در فرداي قيامت گذرگاه‌هاي سختي در پيش‌رو داريم.

لطفا نظر بدهید :

1- چالش های موجود در جامعه آزادگی کدامند ؟

2- چه تهدید هایی در مسیر حرکت ما وجود دارد؟

3- اولویت های ما کدام است؟

وقفوهم انهم مسئولون. (صافات، 24)

آزاده : ع ت

+نوشته شده در جمعه هفدهم مرداد 1393ساعت22:26توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
برچسب ها: جامعه آزادگان و چالش‌هاي پيش‌رو
اعتراض یک جانباز در رسانه ملی
مگر قوانینی که در این رابطه مصوب شده اند، جهت آرامش خیال و دسترسی زودتر جانباز به هزینه درمان خود نبودند که حالا در عمل فقط بین دستگاه ها و بنیاد شهید پاسکاری می شوند؟
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ شب گذشته بخش خبری 20:30 دوربین خود را سراغ جانبازی برد که در مورد نداشتن بیمه تکمیلی صحبت می کرد.

این جانباز دفاع مقدس با بر شمردن قوانین مربوط به بیمه درمانی و تکمیلی جانبازان و وظایف دستگاه های مختلف در قبال جانبازان با ناراحتی ابراز داشت؛ بسیاری از جانبازان میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و دستگاههای دیگر سر درگم مانده اند و همچون توپی به این سازمان و آن ارگان پاس داده می شوند و در این میان تنها کسی که متضرر می شود ایثارگران می باشند که سلامت درمانی آنها به خطر می افتد.


وی ادامه داد: در شرایطی که جانبازان با افزایش سن هر روز دچار عوارض و بیماری های بیشتری می شوند، چرا باید علاوه بر این دردهای ناراحت کننده جسمی و روحی این درد را هم با کم کاری ها به آن بیافزایم.


مگر قوانینی که در این رابطه مصوب شده اند، جهت آرامش خیال و دسترسی زودتر جانباز به هزینه درمان خود نبودند که حالا در عمل فقط بین دستگاه ها و بنیاد شهید پاسکاری می شوند؟
+نوشته شده در جمعه هفدهم مرداد 1393ساعت22:19توسط محمد سلیمان زاده |
تجمع آزادگان مقابل دیوان عدالت اداری
جمعی از آزادگان کشور در مقابل دیوان عدالت اداری تجمع کرده تا صدای اعتراض خود را به گوش مسئولین این سازمان برسانند.
به گزارش اختصاصی شهدای ایران دقایقی پیش جمعی از آزادگان سر افراز در مقابل دیوان عدالت اداری تجمع و صدای اعتراض خود را به مسئولین قضایی اعلام نمودند.

بنا بر این گزارش یکی از جانبازان 8 سال دفاع مقدس با اعلام این خبر به خبرنگار شهدای ایران اظهار داشت؛ آزادگانی که نهاد اعزام کننده ایشان ارتش بوده، معوقات 30 ساله خود را دریافت نکرده اند و در این میان سربازان آزاده ارتش بیش از سایرین دچار مشکل شده بودند که تعدادی از این آزادگان بعد از مدتی موفق به دریافت معوقات خود شدند.

وی ادامه داد: متاسفانه قانون به درستی اجرا نمی شود و گویی ارتش، آزادگان را گروه بندی کرده، چرا که برخی از آزاده ها معوقات کامل را دریافت کردند، برخی مقداری از آن را دریافت کرده اند، برخی هم مجبور شدند به دیوان عدالت اداری پناه ببرند که پرونده های زیادی از آزادگان در دیوان مطرح شد و بعد از مدت زمانی طولانی دیوان عدالت اداری حکمی مبنی بر ملزم شدن ارتش به پرداخت معوقات آزادگان صادر کرد اما ارتش از اجرای آن سر باز زد و حالا شنیده ایم که ارتش به حکم دیوان اعتراض کرده و قرار است حکم دیوان تغییر پیدا کند.

این آزاده دفاع مقدس ادامه داد: چند سالی است آزادگان برای احقاق حقوق خود بسیار دوندگی کرده و به ارگانهای مختلف می روند و بسیاری از آزاده ها علاوه بر مشکلات جسمی و روحی هم اکنون دچار مشکلات اقتصادی هم شده اند. از یک طرف در فضای عمومی جامعه اینگونه تصور می شود که ما در رفاه کامل به سر می بریم و از طرفی هم باید برای حق قانونی خود دائما به تجمع و تحصن پناه ببریم.

وی خاطر نشان کرد امروز آزاده ها در مقابل دیوان عدالت اداری جمع شده اند تا اعتراض خود را به گوش مسئولین برسانند.

+نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393ساعت13:31توسط محمد سلیمان زاده |
پرداخت معوقات ایثارگران تا پایان شهریور
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت معوقات ایثارگران و تسویه حساب با آن ها تا پایان شهریورماه خبر داد.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ سردار محسن انصاری که در پنجمین کمیسیون حل اختلافات بنیاد در سازمان املاک کوثر حضور داشت گفت: این کمیسیون بنا بر تدبیر نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد برای مرتفع کردن اختلافات ملکی بنیاد با اشخاص حقیقی و حقوقی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین "نیری" تشکیل می شود. به حمدالله تاکنون در مورد چندین پرونده اختلافی با اشخاص حقیقی و حقوقی تصمیم گیری شده است.

وی درباره پرداخت مطالبات ایثارگران، گفت: یکی از دغدغه های حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از روز اول ورود به بنیاد، پرداخت معوقات ایثارگران بوده است. به حمدالله تاکنون با 50 درصد از ایثارگرانی که مطالبه داشتند تسویه حساب شده و 50 درصد باقی مانده نیز بیش از نیمی از طلب خود را دریافت کرده اند و تا پایان شهریور 93 با آن ها نیز به طور کامل تسویه حساب می شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: پی گیری های لازم برای پرداخت باقی مطالبات انجام شده که انشاالله این پیگیری ها و برنامه ریزی ها منجر به تسویه باقی مطالبات ایثارگران تا پایان شهریورماه خواهد شد.
+نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393ساعت13:29توسط محمد سلیمان زاده |
قبر صدام به آتش کشیده شد
جوان انلاین:

منابع خبری گزارش دادند که افراد مسلح ناشناس به قبر صدام که در منطقه العوجه در جنوب تکریت قرار دارد، حمله کرده و آن را آتش زدند.این در حالی است که پیشتر اخبار تایید نشده‌ای مبنی بر انتقال جسد صدام توسط نزدیکانش به مکانی ناشناس منتشر شده بود که این اقدام از هراس حمله به این قبر صورت گرفته است.
از سوی دیگر فلاح الندا، پسر حسن الندا، شیخ عشیره البیجات که صدام وابسته به آن بود تایید کرد افرادی مقبره‌ای را که جسد صدام در آن وجود داشت آتش زدند.
صدام در اواخر سال 2006 اعدام شد و در زادگاه خود در مرکز العوجه دفن شد.
+نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393ساعت13:26توسط محمد سلیمان زاده |
سهام شرکت امین توان افرین ساز

سلام دوستان عزیز

اگر اطلاعی از چگونگی سهام شرکت "امین توان افرین ساز "  که به بازنشسته ها و مستمری بگیر ان

نیروهای مسلح تعلق گرفته دارید  لطفا جهت اطلاع رسانی به سایر دوستان ارائه فرمایید.

+نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم مرداد 1393ساعت13:16توسط محمد سلیمان زاده |
اتحادیه اروپا: حمام خون در غزه باید فورا متوقف شود
printنسخه قابل چاپ

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از دویچه‌وله، "هرمان ون رومپوی" رئیس شورای اتحادیه اروپا طی بیانیه‌ای از اسرائیل و فلسطینیان خواست تا برای پایان خشونت‌ها شجاعت به خرج دهند و تاکید کرد که راه‌حل مذاکره شده بر اساس دو دولت، صلح دائم را به همراه خواهد داشت.

اتحادیه اروپا همچنین در این بیانیه خواستار توقف فوری "حمام خون" ناشی از عملیات نظامی اسرائیل در نوار غزه شد.

در این بیانیه که به امضای "خوزه مانوئل باروسو" رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نیز رسیده، آمده است: غزه رنج زیادی را از بیش از 3 هفته پیش تحمل می‌کند که بر اساس آن انسان‌های زیادی از جمله زنان و کودکان کشته شدند و این موضوع باید فورا متوقف شود.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود شلیک دائم موشک به سرزمین‌اشغالی را محکوم و اعلام کرد که به حق قانونی دفاع از خود معتقدیم اما این موضوع باید متناسب باشد.

در این بیانیه آمده است: اهدافی وجود دارد که عملیات نظامی قادر به محقق ساختن آنها نیست و هیچ چیزی بهتر از یک راه‌حل از طریق مذاکره که بر اساس دو دولت بوده، نمی‌تواند صلح را محقق سازد.

رومپوی در پایان بیانیه اتحادیه اروپا تاکید کرد: ما نیز به کسانی می‌پیوندیم که خواستار توقف فوری درگیری‌ها هستند. ما آماده فراهم کردن شرایط مذاکرات هستیم. رهبران فلسطینی و اسرائیلی باید شجاعت توقف این درگیری دیوانه‌وار را داشته باشند.

بیست و هفت روز از تجاوز صهیونیست‌ها به غزه در حالی می‌گذرد که آمار شهدا به 1830 و مجروحان به بیش از 9 هزار نفر رسیده است.

از سوی دیگر یک مسئول فلسطینی اعلام کرد گروه‌های فلسطینی بر سندی که شامل 4 شرط برای آتش بس است به توافق رسیدند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی نماینده خود برای انجام مذاکرات آتش‌بس را به قاهره اعزام نکرده و بر ادامه عملیات نظامی در نوار غزه تاکید کرده است.

این سند بر برقراری آتش بس در غزه و عقب نشینی فوری نظامیان صهیونیستی از آن تاکید دارد. همچنین در این سند بر پایان یافتن محاصره نوار غزه، بازگشایی گذرگاه های نوار غزه و تامین امنیت نقل و انتقال کالاها و تردد افراد به نوار غزه تاکید شده است.

در این سند همچنین لغو منطقه حایل در نوار غزه، بازسازی ویرانه‌ها و تضمین ارسال کمک‌های فوری به غزه از طریق دولت توافق ملی و نیز تعهد اسرائیل برای پایبندی به توافقنامه مربوط به تبادل اسرای فلسطینی با گلعاد شالیت و آزادی اسرایی که اخیرا بازداشت شده اند، مورد تاکید قرار گرفته است.

بر پایه این گزارش، سند فلسطینی همچنین بر توقف تجاوزات شهرک نشینان علیه فلسطینیان به خصوص به دنبال حادثه ربوده شدن و قتل سه شهرک نشین صهیونیست در الخلیل، تاکید دارد.

+نوشته شده در یکشنبه دوازدهم مرداد 1393ساعت21:54توسط محمد سلیمان زاده |
عید سعید فطر مبارک

+نوشته شده در سه شنبه هفتم مرداد 1393ساعت6:18توسط محمد سلیمان زاده |
سعی و تلاش اعضای فعال کارگروه برای پرداخت قطعی آخرین مرحله
وبلاگ 11 تکریت:

قابل توجه آزادگان محترم

جناب آقای محرمعلی دیبانژاد و محمد حسن بخشوده دو تن از اعضای فعال پیگیری مطالبات قانونی ماده 13 و شرکت خودکفایی آزادگان ، در روز شنبه 4 مرداد 93 با مدیریت محترم اداره کل توسعه اداری مالی بنیاد شهید مرکز، جناب آقای میر مرادی، پیرامون پرداخت مطالبات ماده 13 در محل کار ایشان دیدار و گفتگو کردند، و آقا میرمرادی تاکید کرد که طبق قولی که به آزادگان سراسر کشور داده ایم حداکثر تا پایان شهریور 93 کلیه باقی مانده مطالبات ماده 13 بصورت یکجا و نقدا پرداخت می شود.

+نوشته شده در دوشنبه ششم مرداد 1393ساعت18:6توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
برچسب ها: ماده 13
ضیافت افطاری جمعی از آزادگان 16 تکریت در مشهد مقدس
شهرک آزادگان مشهد-میزبان آزاده محمد فخرایی

مشهد مقدس-ازادگان 16 تکریت

 


ادامه مطلب
+نوشته شده در شنبه چهارم مرداد 1393ساعت1:16توسط محمد سلیمان زاده |
وعده دیدار ما روز قدس جمعه آخر ماه رمضان
امسال ما در حالی روز جهانی قدس را برگزار می‌کنیم که ملت فلسطین چون کوه در برابر تجاوزات

صهیونیست‌ها ایستاده اند.

وعده ما  آزادگان همانند بقیه هموطنانمان  روز قدس

 

+نوشته شده در پنجشنبه دوم مرداد 1393ساعت1:35توسط محمد سلیمان زاده |
بقیه ماده 13 آخر تابستان
وبلاگ تکریت 11:

بر اساس شواهد و قراین غیر قطعی

اما چه باید کرد که 70 درصد بشود 100 درصد ؟ می شود درخواست جلسه کرد می شود پیگیری کشوری کرد یعنی همه آزادگان بنوبت به بنیاد زنگ زنگ بزنند به نهاد ریاست جمهوری و مجلس زنگ بزنند و پیگیری کنند و نمایندگان را ببنیند ..فکر نکنیم که بنشینیم حتما آخر تابستان بقیه ماده 13 را تقدیم می کنند چون دولت خودش هزاران مشغله دارد غفلت کنیم از یاد خواهیم رفت.

نوشته شده توسط کمیته فرهنگی در | لینک ثابت GetBC(6501); 8 نظر
+نوشته شده در پنجشنبه دوم مرداد 1393ساعت1:23توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
برچسب ها: بقیه ماده 13 آخر تابستان
شب قدر، شبی که شیاطین در بند اسارتند و آدمیان ایمن از آنها

تشنه ام این رمضان تشنه تر از هر رمضانی شب قدر آمده تا قدر دل خویش بدانی لیله القدر عزیزی است بیا دل بتکانیم سهم ما چیست از این روز همین خانه تکانی.

التماس دعا به همه دوستان و ازادگان عزیز

+نوشته شده در پنجشنبه بیست و ششم تیر 1393ساعت1:59توسط محمد سلیمان زاده |