وبلاگ آزادگان اردوگاه 16 تکریت
آزادگان 16 تکربت
دوستان آزاده زیادی از اردوگاه 16 تکریت از سراسر ایران در خواست بانک اطلاعات جهت ارتباط با یکدیگر هستند.دوستان ازاده ای که موافقند با درج مشخصات خود و نام سوله وشهر ودر صورت تمایل ارسال شماره تلفن و ایمیل وعکس خود ما را در این مهم یاری نمایید.

ارسال قسمت نظرات یا ایمیل:soleymanzadeh_m47@yahoo.com

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+نوشته شده در شنبه دوازدهم مرداد 1392ساعت13:7توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اسامی ازادگان اردوگاه 16 تکریت، ازادگان اردوگاه 16 تکریت+عکس
برچسب ها: ازادگان 16 تکریت
برای سلامتی امید دل آزادگان
برداشت از وبلاگ اسیر6135:

 

+نوشته شده در چهارشنبه نوزدهم شهریور 1393ساعت20:9توسط محمد سلیمان زاده |
" غول صنعتی «مینو» بورسی می‌شود "

در حاشیه بازدید مدیران هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان مطرح شد: غول صنعتی «مینو» بورسی می‌شود.

 به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان، به نقل از دنیای اقتصاد ، در جریان بازدید مدیر عامل و مدیران هلدینگ اقتصادی و خودکفایی آزادگان گزارش خبری توسط خبرنگار روزنامه دنیای اقتصاد تهیه و تنظیم شده که به شرح زیر می باشد:

گروه بنگاه‌های اقتصادی: ورود شرکت‌های «اقتصادی و خودکفایی آزادگان»، «پخش قاسم ایران» و «دارویی، بهداشتی و آرایشی مینو» به بازار سرمایه؛این خبر را فرهاد رمضان، مدیرعامل شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان (هلدینگ شرکت‌های گروه صنعتی مینو) در بازدید از روزنامه «دنیای اقتصاد»، اعلام کرد. رمضان گفت: شرکت خودکفایی آزادگان تا پایان شهریور ماه به بورس، پخش قاسم ایران تا پایان شهریور ماه به فرابورس و دارویی مینو نیز تا پایان آذرماه به فرابورس معرفی می‌شوند.


ادامه مطلب
+نوشته شده در چهارشنبه نوزدهم شهریور 1393ساعت20:4توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
همایش اتحاد و همدلی
پرشورترین همایش آزادگان
همایش کشوی آزادگان در شیراز بی تردید پرشورترین همایش خانوادگی آزادگان در چند سال اخیر است.همایشی بی بدیل که با همت کمیته برگزاری همایش های اردوگاه تکریت 11 و بصورت خانوادگی از امروز در شیراز آغاز شده و تا بیستم ادامه خواهد یافت.
از ویژگی های منحصر به فرد این هایش این استکه تمامی هزینه ها توسط خود آزادگان تامین شده است.عشق و علاقه آزادگان به یکدیگر و روزشماری برای دیدار دوستان و یاران دیرین در کنار برنامه های پربار فرهنگی،فعالیت های ورزشی و برنامه های جذاب ،تفریحات سالم و بازدید از اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری بر جذبه و شکوه این همایش افزوده است.

ازاده نیوز
+نوشته شده در چهارشنبه نوزدهم شهریور 1393ساعت20:0توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
میلاد شمس الشموس، خسرو اقلیم طوس، شاه انیس النفوس،

+نوشته شده در یکشنبه شانزدهم شهریور 1393ساعت1:25توسط محمد سلیمان زاده |
به دنبال دوست زمان اسارت
با سلام اینجانب اکبر احمد زاده ساکن مشهد  بدنبال یکی از  دوستان آزاده ام  به نام سید علی علوی

اردوگاه نهروان و اردوگاه 16 تکریت هستم.

+نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم شهریور 1393ساعت1:32توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اسامی ازادگان اردوگاه 16 تکریت
اسکناس های اسارت یادش بخیر

ازادگان نستوه
+نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم شهریور 1393ساعت1:22توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: خاطرات ازادگان
پرداخت مطالبات ایثارگران در آخرین روز شهریور
رئیس بنیاد شهید گفت: ان شالله از پایان تابستان یعنی روز 31 شهریور اقدام به پرداخت این مطالبات خواهیم کرد.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ در حالی که چند ماه پیش بعد از واریز میزانی از مطالبات ایثارگران، شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد تا پایان شهریور مطالبات به صورت کامل به ایثارگران پرداخت خواهد شد؛ و آنگونه که ایثارگران شهادت می دهند شهیدی اظهار داشته اگر این موضوع تا پایان شهریور محقق نشود از سمت خود کناره گیری خواهد کرد. هنوز با آنکه نیمی از شهریور گذشته مطالبات پرداخت نشده است.

اما روزهای پایانی مرداد یکی از مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت تمامی مطالبات تا دو ماه دیگر پرداخت می شود.

روز گذشته، معاون رییس جمهور و ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگرانگفت: برای تامین نقدینگی لازم در زمینه پرداخت مطالبات ایثارگران علاوه بر مشغله کاری و مشکلات متعدد مالی بنیاد، اقداماتی انجام شده که ان شالله از پایان تابستان یعنی روز 31 شهریور اقدام به پرداخت این مطالبات خواهیم کرد.

حجت الاسلام شهیدی گفت: در این زمینه اولویت ما پرداخت معوقات و مطالبات آزادگان سرافراز می باشد که مقداری از نقدینگی در این زمینه تامین شده ودر پی مابقی منابع هستیم واگرمشکلی ایجاد شود برای اینکه شرمنده خانواده های شهدا وایثارگران نشویم برای مابقی مبالغ قصدمان این است از محل وام و تسهیلات بانکی اخذ شده توسط بنیاد بتوانیم کلیه مطالبات جامعه ایثارگری از بنیاد را در کمترین زمان ممکن پرداخت نماییم.

وی گفت: به خوبی واقفیم در مدیریت گذشته اگرچه نبود نقدینگی مانع از پرداخت به موقع معوقات و مطالبات برای این عزیزان شده است .واگر با توجه به رشد شدید تورم در چند سال اخیر،این مبلغ در موعد خود پرداخت می شد میتوانست بخشی از نیازهای زندگی این عزیزان را فراهم نموده و مشکل گشا باشد. این در حالیست که مبلغ همان میزان اعلام شده قبلی است اما تورم افزایش داشته و بنابراین ارزش این پرداختی ها کم شده است که در این زمینه جز ابراز شرمندگی و عذر خواهی از این عزیزان هیچ کار دیگری نمی توان انجام داد.

ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تاکید ریاست جمهوری مبنی بررسیدگی به امور ایثارگران گفت: یکی از دغدغه های دولت تدبیر وامید پرداخت همین مطالبات ایثارگران است وانشالله همه این مطالبات با این عزیزان تسویه خواهد شد.
+نوشته شده در پنجشنبه سیزدهم شهریور 1393ساعت0:31توسط محمد سلیمان زاده |
معوقات ایثارگران تا پایان شهریور ماه پرداخت می شود
خجسته در همایش تجلیل از ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی همدان:
امید مقاومت و استکبار ستیزی در برابر استکبار جهانی و هدایت های رهبر معظم ایران اسلامی موجب پیروزی مردم غزه شد | نظارت بر روی برخی از قوانین ایثارگران، بررسی مشکلات آنها و انعکاس آن به هیئت رئیسه و هزینه های درمانی آنها از جمله وظایف امور ایثارگران است.
+نوشته شده در سه شنبه یازدهم شهریور 1393ساعت10:42توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
نبرد یگان جنگاوران ( تکاوران ) بازگویی خاطرات جنگ در کردستان

آزاده جانباز میکاییل احمدزاده - نیروهای بعثی مستقر در هدف پنجم نیز پس از مدتی مقاومت زیرپوش‌های سفید خود را به نشانه تسلیم درآوردند. تکاوران غیور بدون فوت وقت، در هدف پنجم مستقر شدند و ما هم بدون معطلی آتش خود را بر روی هدف ششم منتقل کردیم.

حدود ساعت چهار صبح بود که ماموریت یافتیم از پادگان مهاباد به سوی منطقه عملیاتی حاج عمران حرکت کنیم. فرمانداری منطقه، چندین خودرو شخصی برای جابه‌جایی نیروها در اختیار واحدهای ما قرار داد. با این حال به خاطر تجهیزات زیادی که همراه داشتیم نقل و انتقال ما بیشتر از حد معمول به طول انجامید.سرانجام با تلاش بی‌وقفه‌ رزمندگان به پیرانشهر رسیدیم. پشت پادگان پیرانشهر روستایی بود به نام بن دره که بنه و وسایل خود را در آن جا پیاده کردیم و منتظر ماندیم تا هوا کاملا تاریک شود.


ادامه مطلب
+نوشته شده در سه شنبه یازدهم شهریور 1393ساعت1:41توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
نطر دوست ازاده در باره جامعه آزادگان و چالش‌هاي پيش‌رو
توسط:آزاده 18
باسلام همه این حرفها و جرم اینکار ها به گردن آن کسانی است که بعداز 24سال باز از دادن حق وحقوق همرزمان خود خودداری می کنند باید جواب آن همه نوشته های خودرا از آنها بپرسید وجویا شوید چون که ما این را هم از امامان خودوبرزگان دینمان آموخته ایم که باید دربرابر ظلم وستم با یستیم و حق خواهی کنیم چونکه بیش از 6000هزار نفر از همرزمان ما غریبانه از دنیا رفتند ویا شهید شدند وبچه های یتیم آنها بدجوری محتاج حق وحقوق غارت شده خود وپدرانشان هستند ... وقت نیست همه خوب می دانندبقیه را .
+نوشته شده در سه شنبه یازدهم شهریور 1393ساعت1:30توسط محمد سلیمان زاده |
گزارش تصویری از تجمع اعتراض آمیز فرزندان شاهد و ایثارگر مقابل وزارت نفت

فاش نیوز - تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر در پی اعتراض به آزمون استخدامی وزارت نفت امروز در مقابل ساختمان این وزارت خانه در خیابان طالقانی تجمع کردند.

در حالی که بیش از یک سال از برگزاری آزمون استخدامی وزارت نفت می‌گذرد، امروز دومین تجمع معترضین نسبت به این آزمون در مقابل وزارت نفت برگزار شده است.

به گزارش فاش نیوز، تعدادی از فرزندان شاهد و ایثارگر در اعتراض به آزمون استخدامی وزارت نفت امروز در مقابل ساختمان این وزارت خانه در خیابان طالقانی تجمع کردند.
بر اساس این گزارش تعداد تجمع کنندگان در حدود 100 تا 150 نفر می باشند که پلاکارد هایی با عنوان «2676 نفر کجائید» در مقابل وزارت نفت حضور یافته اند.

یکی از تجمع کنندگان که فرزند شهید نیز می باشد در گفتگو با فاش نیوز اظهار داشت تعداد استخدامی های فرزندان شاهد و ایثارگر به شدت کاهش داده شده و حتی احتمال حذف استخدام این عزیزان هم مطرح شده است. این فرزند شهید همچنین بیان داشت این کاهش در تعداد پذیرفته شدگان فرزندان شاهد و ایثارگر به یک سوم تعهدات وزارت نفت در مورد استخدام این عزیزان ایثارگر رسیده است که مورد اعتراض قرار گرفته شده است. وی خواستار اجرای کامل قانون در مورد استخدام پذیرفته شدگان فرزندان شاهد و ایثارگر توسط وزارت نفت می باشد و این کاهش تعداد پذیرفته شدگان را خلاف قانون می داند.

لازم به ذکر است برگزاری این آزمون در اردیبهشت ماه سال گذشته بود که وزارت نفت آزمون استخدامی را برای جذب حدود 3000 نفر برگزار کرد.
بر این اساس آزمون استخدامی در روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه سال 1392 با حضور حدود 100 هزار داوطلب به عنوان بزرگترین آزمون استخدامی کشور در شهرهای اصفهان، اهواز، بندرعباس، تبریز، تهران، شیراز، کرمانشاه و مشهد برگزار شد.


ادامه مطلب
+نوشته شده در سه شنبه یازدهم شهریور 1393ساعت1:28توسط محمد سلیمان زاده |
" عروج برادر آزاده ابراهیم بابایی "

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان، بار دیگر یکی از مردان الهی و غرور آفرینان عرصه ی ایثار و شهادت به خیل همرزمانش پیوست .

مطلع شدیم آزاده و جانباز سرافراز ابراهیم بابایی به دلیل بیماری در روز شنبه مورخ 8/6/1393 به دیدار محبوبش شتافت .

این مصیبت وارده را به جامعه ایثارگران ، خصوصاً آزادگان سرافراز و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می نماییم .

مراسم هفتم : پنجشنبه مورخ 8/6/1393 از ساعت 14 الی 16:30 در فلاورجان ، روستای بن دار .

+نوشته شده در سه شنبه یازدهم شهریور 1393ساعت1:26توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان، تسلیت و تهنیت
" برگزاری همایش گردهمایی آزادگان اردو گاه ١١ تکریت دانشگاه علوم پزشکی بابل "

دبیر همایش گرد همایی آزادگان اردو گاه 11 تکریت مازندران گفت : 90 آزاده اردوگاه تکریت 11 در مازندران تحت پوشش بنیاد شهید وامور ایثارگران مازندران قرار دارند. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل ، سید محمد حسینی بی جی کلا صبح روز پنج شنبه مورخ 6/6/93 در همایش گرد همایی آزادگان اردو گاه 11 تکریت مازندران در مسجد امام علی (ع) دانشگاه علوم پزشکی بابل، اظهار داشت : این همایش به صورت استانی با حضور 90 آزاده اردوگاه 11تکریت به مناسبت سالروز ورود آزادگان تکریت، به میهن اسلامی برگزار شد.

وی با اشاره به هدف از برگزاری این همایش، افزود: این همایش با هدف درک متقابل احساس غرابت بیشتر ،تجدید خاطره و یاد آوری دوران تلخ و شیرین دوران اسارت برگزار شد.

دبیر جشنواره آزادگان اردو گاه 11 تکریت مازندران تصریح کرد : این همایش زمینه رفع مشکلا ت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آزادگان را فراهم می کند. این مسئول با اشاره به اینکه این گردهمایی به صورت سالانه برگزار می شود، گفت : این گردهمایی نیازهای روحی روانی و عاطفی آزادگان رافراهم میکند. حسینی بر برگزاری ششمین همایش آزادگان تکریت 11 در کشور خبر داد و اظهار داشت : پنجمین همایش آزادگان تکریت 11به صورت کشوری برگزار شد و ششمین همایش آن از هفدهم تا بیستم شهریور ماه سال جاری در شیراز برگزار می شود.

وی برگزاری این همایش را در راستای برگزاری همایش کشوری برشمرد و گفت : با این همایش آستانه تحمل آزادگان بالا رفته و در بازگشت به جامعه و دوری از انزوا بسیار تاثیر گذار است به نحوی که خانواده ها نیزه این امر اذعان دارند.

دبیر همایش گرد همایی آزادگان اردو گاه 11 تکریت مازندران اظهار داشت: هزار و 400 نفر در کشور ،90 نفر در استان و 25 نفر آزاده اردوگاه تکریت 11 تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارند. حسینی با اشاره به اینکه ،فعالیت سیاسی و فرهنگی آزادگان در غالب منویات مقام معظم رهبری صورت میگیرد ، گفت : بر اساس سیاست تبیین شده رهبر حرکت می کنیم. دبیر همایش گرد همایی آزادگان خاطر نشان کرد : آزادگان از گروه و باند خاصی نبوده و به حزب خاصی وابسته نیستند و تنها با دستور رهبر وارد صحنه می شوند . وی در پایان از ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی بابل جهت همکاری در برگزاری این همایش تقدیر وتشکر نمود.

موسسه پیام ازادگان
+نوشته شده در سه شنبه یازدهم شهریور 1393ساعت1:25توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
به دنبال دوست زمان اسارت
با سلام اینجانب احمداماندادی از شهرستان بم بدنبال یکی از آزادگان به نام غلام روشندل هستم خواهشمند است اگر کسی از نامبرده نشان یا اطلاعاتی دارد با شماره زیر تماس بگیرید باتشکر 09133441768
 توسط:احمد اماندادی
+نوشته شده در پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت22:35توسط محمد سلیمان زاده |
" فراخوان اولين مسابقه وبلاگ نويسي آزادگان "

موسسه فرهنگی،هنری پیام آزادگان تهران ،به مناسبت هفته دفاع مقدس مسابقه ای را با عنوان "سفیر" با موضوع آزادگان اسارت و تبیین مقاومت و پایداری برگزار می کند.
 از کلیه آزادگان و وبلاگ نویسان آزاده ، دعوت می شود با حضور در مسابقه ی سفیر ، گام موثری در راستای تبیین ابعاد فرهنگ مقاومت و ایستادگی برداشته و آثار خود را به این موسسه ارسال نمایند.


 خاطرات کوتاه‌، عکس ، اشعار‌، جملات کوتاه ، دل نوشته‌، کلیپ و فیلم از بخش های این مسابقه محسوب می شود.

این مسابقه منتظر یادنگاری های شما از آن روزهای حماسه و مقاومت، عشق و دلدادگی، اشک و لبخندآزادگان در صحنه های سخت و انسان ساز اسارت است.
 
به مناسبت بیست و سومین سالگرد بازگشت آزادگان ،به بیست و سه مورد از مطالب ارسالی ،به گزینش داوران جوایز ارزنده ای اهدا خواهد شد .

علاقه مندان برای شرکت در این مسابقه می توانند ازهم اکنون تا 30 شهریور ماه سال جاری آدرس وبلاگ خود را به آدرس ایمیل:"  mfpa.ir@gmail.com " این نشانی پست الکترونیک دربرابر spambot ها و هرزنامه ها محافظت می شود. برای مشاهده آن شما نیازمند فعال بودن جاواسکریپت هستید ' ); //--> ارسال نمایند.

+نوشته شده در پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت22:20توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
کمی مهربانتر باشیم

+نوشته شده در پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت22:14توسط محمد سلیمان زاده |
انتشار دست‌نوشته اخوان ثالث در دفتر یادداشت مقام معظم رهبری
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به مناسبت سالگرد درگذشت مهدی اخوان ثالث، شاعر معاصر، دست‌نوشته مرحوم اخوان را که در سال ۱۳۴۱ در دفتر یادداشت آیت‌الله خامنه‌ای نوشته شده است، منتشر شد

به گزارش انتخاب متن این دست‌نوشته به شرح زیر است:

صبوحی

«در این شبگیر

کدامین جام و پیغام صبوحی مستتان کرده‌ست ای مرغان،

که چونین بر برهنه‌ شاخه‌های این درختِ برده خوابش دور،

غریب افتاده از اقرانِ بستانش درین بیغوله مهجور،

قرار از دست داده، شاد می‌شنگید و می‌خوانید؟

خوشا، دیگر خوشا حال شما، امّا

سپهر پیر بد عهد است و بی‌مهر است، میدانید؟»

«کدامین جام و پیغام؟ اوه

بهار؛ آنجا نگه کن، با همین آفاق تنگ خانه تو باز هم آن کوهها پیداست.


ادامه مطلب
+نوشته شده در پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت21:36توسط محمد سلیمان زاده |
فرشته ای به نام دکتر مجید
 

سایت جامع آزادگان: در قاطع سه آسایشگاه ۱۷ نیز در اختیار مجروحان بود و مدیریت آن به عهده دکتر مجید بود. همواره مراقب بود کسی در روز نخوابد تا در شب که معمولاً درد تشدید و مانع خواب می شد، راحت تر بخوابند. بهیارها و دستارها را موظف کرده بود روی بچه هایی که خوابند آب بریزند.

فرشته ای به نام دکتر مجید

نیمه شب آن شب درد شدیدی داشتم. پاسی از شب گذشته بود. صدای ناله ام را خفه می کردم تا مزاحم کسی نشوم. طاقتم طاق شد. درد امانم را بریده بود. خجالت می کشیدم دکتر را بعد از این همه دوندگی روزانه و مراقبت های مستمرش، حال که بخواب رفته بود، او را از خواب بیدار کنم. خیلی با خودم کلنجار رفتم تا مزاحمش نشوم.

امیدم را برای ساکت شدن درد از دست دادم. محل خواب دکتر مجید روبرو و یک نفر پایین تر از من قرار داشت. به طوری که مزاحم خواب دیگران نشوم ، به آرامی صدا کردم:دکتر! دکتر! نتیجه ایی حاصل نشد. چند دقیقه بعد وقتی دکتر غلطی زد و پهلو به پهلو شد حس کردم خوابش در این لحظه سبک است، دوباره دکتر را صدا کردم و این بار جواب گرفتم. دکتر با صدای آرامی گفت: بخواب آروم می گیری. آرام گفتم: خیلی درد دارم! نمی تونم بخوابم. گفت: رو پهلو بخواب الان میام. آمپولش (نوالژین)را در آن تاریکی آماده کرد و بالای سرم آمد. منتظر نیش سوزنش بودم، معروف بود دستش سبک است و متوجه نمی شوی کی آمپولش را زده است. گفت: تموم شد، بخواب جونور!(تکیه کلامش بود). تا صبح راحت خوابیدم. اما صبح خیلی زود آمد و بیدارباش نواخته شد. خواب راحت اما کوتاه بود.

 

+نوشته شده در پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت20:45توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: خاطرات ازادگان
انجمن وبلاگ نویسان آزاده تاسیس می شود
وبلاگ رسمی 11 تکریت:

بدنبال پیشنهاد حجت الاسلام رحمان سلطانی جهت تاسیس انجمن وبلاگ نویسان آزاده تعدادی از وبلاگ نویسان آزاده با جدیت و حرارات از این پیشنهاد استقبال کرده اند ، جهت اطلاع شما دوستان خواننده وبلاگ عزیزانی که تا کنون برای عضویت در انجمن وبلاگ نویسان آزاده اعلام آمادگی کرده اند را اعلام می کنیم:


1- وبلاگ رسمی تکریت 11 با مدیریت .... مازندرانی.
2- وبلاگ پلیس آزادگان با مدیریت آقای علی الهی.
3- وبلاگ خادم الاسرا با مدیریت آقای مهدی وطنخواهان اصفهانی.
4- وبلاگ دیبا نیوز با مدیریت آقای محرمعلی دیبانژاد.
5-وبلاگ آزادگان آذربایجان با مدیریت آقای مجید خردمند.
6-وبلاگ نص قانون با مدیریت آقای علی سوسرایی.
7- وبلاگ 16تکریت و خاطرات اسارت با مدیریت آقای محمد سلیمان زاده.
8-وبلاگ مینو با مدیریت آقای جمشید وطنخواه.
9-وبلاگ ادبیات پایداری با مدیریت آقای اسماعیل یکتایی لنگرودی.
10-وبلاگ قانعیان با مدیریت آقای رضا قانعیان.
11-وبلاگ کادح دزفول با مدیریت آقای محمد حسن بخشوده.
12- وبلاگ آزادگان سرافراز با مدیریت آقای احمد غلامی.
13- وبلاگ خط پدافندی با مدیریت آقای مجید نصیری.
14- وبلاگ اسیر 11791 با مدیریت آقای حمید رضا حیدری.
15-وبلاگ بوسه بر میله های قفس با مدیریت آقای کرامت یزدانی
16-وبلاگ لاله های سرخ بجگان با مدیریت آقای محمد شرفی
17-وبلاگ مردم ورکی با مدیریت آقای ناندار سلیمانی ورکی
18-وبلاگ ناگفته های اسارت با مدیریت آقای سید حسین سیدالموسوی اشکذری
19وبلاگ اسیر 8173 (رمادی 2.کمپ7) با مدیریت آقای عدالت حسن زاده
20-وبلاگ آزادگان بهیهانبا مدیریت آقای محمد جاد اسکافی

+نوشته شده در پنجشنبه ششم شهریور 1393ساعت20:41توسط محمد سلیمان زاده |
در همایش اجر صبر
در همایش اجر صبر
۶ خانواده آزاده، در همایش «اجر صبر» مورد تجلیل قرار گرفتند.
به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری شهدای ایران؛ همایش اجر صبر در راستای تجلیل از آزادگان و خانواده‌‌هایشان شب گذشته 29 مردادماه با حضور سردار عبدالله عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، حجت‌الاسلام ابوترابی‌ نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، لاله افتخاری رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس و جمعی از مسئولان فرهنگی و لشکری منطقه 16 در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

در پایان این همایش از تعدادی آزاده و خانواده‌های آنها تجلیل به عمل آمد. این تجلیل با حضور سردار عراقی جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه، ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، لاله افتخاری نماینده مردم در مجلس و شهردار منطقه 16 صورت گرفت.

اسامی تقدیر‌شدگان به شرح ذیل است:

1-خانواده شهید آزاده جلیل اخباری
2-خانواده شهید آزاده میرجعفر حسینی
3-خانواده شهید آزاده محمدرضا احمدی‌نیا
4-حجت‌الاسلام ابوترابی برادر علی‌اکبر ابوترابی
5-سردار سرتیب عبدالله عراقی
6-خانواده آزاده تکلویی
+نوشته شده در شنبه یکم شهریور 1393ساعت23:52توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: شهدای غربت، اخبار ازادگان
در مقابل شرکت قاسم پخش 3 شهریور آزاده ها تجمع می کنند!
تجمع اعتراضی آزادگان سوم شهریور ماه در مقابل شرکت قاسم پخش وابسته به شرکت مینو برگزار می شود.
3 شهریور آزاده ها تجمع می کنند!
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدای ایران؛ بنا بر اخبار واصله تجمع اعتراضی آزادگان سوم شهریور ماه در مقابل شرکت قاسم پخش وابسته به شرکت مینو برگزار می شود.

بنا بر این گزارش احمد زاده یکی از آزادگان با اعلام این خبر به شهدای ایران مدعی شد جمعی از آزادگان تهرانی در اعتراض به وضعیت اموال متعلق به آزادگان در مقابل شرکت قاسم پخش شرکت مینو تجمع خواهند کرد.

این آزاده علت این تجمع را که برای چندمین بار برگزار می شود، بلوکه کردن اموال آزادگان، نحوه مدیریتی کارخانجات مینو و وجود مدیرانی که مادام العمر در ریاست این کارخانجات باقی مانده اند و بی اطلاعی سهامداران اصلی این کارخانه ها یعنی آزادگان از وضعیت این کارخانه ها و سهام آن می باشد.

وی ادامه داد آزاده ها مخالف نحوه مدیریت این کارخانه ها و فساد های اقتصادی آن می باشند و می خواهند تکلیف این اموال که سهام آن متعلق به آزاده ها است روشن شود.

+نوشته شده در شنبه یکم شهریور 1393ساعت23:47توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
ورود پیکر23شهید به کشور
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه خبری شهدی ایران؛ سردار سید محمد باقرزاده اظهار داشت: پیکرهای مطهر 23 شهید دوران دفاع مقدس روز سه‌شنبه 4 شهریورماه ساعت 10 صبح از طریق مرز «تمرچین» پیرانشهر وارد میهن اسلامی می‌شوند.

وی ادامه داد: این شهیدان با تلاش کمیته جستجوی مفقودین ستاد نیروهای کل مسلح، مشارکت پیش‌مرگان کرد مسلمان کردستان عراق و مساعدت وزارت حقوق دولت عراق کشف شده‌اند.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین بیان داشت: این شهدا در مناطق عملیاتی ماووت، دربندی‌خان و حاج عمران کشف شده‌اند و 4 شهریور با استقبال یگان تشریفات حمزه سید‌الشهدا (ع) و با حضور مرزنشینان غیور منطقه و کاروان‌های راهیان نور وارد کشور می‌شوند.

سردار باقرزاده در این تماس تلفنی که از منطقه جزیره مجنون صورت گرفت، گفت: این تبادل نخستین تبادل بعد از سقوط صدام از مرز کردستان عراق است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه روند جستجوی پیکر مطهر شهدا ادامه دارد، در صورت افزایش تعداد شهدا خبر آن اعلام خواهد شد.
+نوشته شده در شنبه یکم شهریور 1393ساعت23:28توسط محمد سلیمان زاده |
" مراسم غبار روبی و گل افشانی مزار شهدای آزاده و متوفی + تصاویر "

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان اصفهان ،به مناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی ، مراسم غبار روبی و گل افشانی مزار شهدای آزاده و متوفی پنج شنبه 93/5/30 از ساعت 18 در گلستان شهدای اصفهان برگزار گردید .

گزارش تصویری


ادامه مطلب
+نوشته شده در شنبه یکم شهریور 1393ساعت23:14توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: شهدای غربت، اخبار ازادگان
تجلیل از آزادگان در فرهنگ‌سرای بهمن
آیین تجلیل از آزادگان سرافراز انقلاب اسلامی در قالب ویژه برنامه‌ای با عنوان «اجر صبر» به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی و با حضور مقامات کشوری و لشکری در فرهنگسرای بهمن برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در این ویژه برنامه که از ساعت 18 روز چهارشنبه - 29 مردادماه - در فرهنگسرای بهمن برگزار خواهد شد، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، سردار عبدالله عراقی، جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، حجت‌الاسلام والمسلمین امرودی، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، ابراهیم حاتمی کیا، علی نصیریان، مهندس سید محسن اسدی، شهردار منطقه 16، اعضای قرارگاه شهید شاطری و جمعی از مدیران و مسئولین شهری حضور خواهند داشت.

قرار است در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن ابوترابی فرد ضمن قرائت متن بیانیه‌ای در حمایت از مردم مظلوم غزه به ایراد سخنرانی بپردازد.
+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:37توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان
جزییات ثبت نام همایش ششم تکریت 11 در شیراز
وبلاگ رسمی11 تکریت:

+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:36توسط محمد سلیمان زاده |
" دیدار جمعی از آزادگان با آیت الله هاشمی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام "
موسسه پیام ازادگان:


 

در دیدار جمعی از آزادگان با آیت الله هاشمی ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، آقای بیژن کیانی با ذکر خاطره ای از دوران مقاومت ، بر ضرورت تقویت جایگاه رهبری نظام به عنوان محور اتحاد ملی تاکید کرد.

 ایشان بیان کرد که پس از پذیرش قطعنامه آتش بس ، در اردوگاه مفقودان، قطعه شعری به دست بعثی ها افتاد که مضمون سیاسی داشت و به همین دلیل ، بعثی ها به دنبال سراینده آن می گشتند و وقتی او را نیافتند تصمیم به شکنجه جمعی گرفتند .

 یکی از آزادگان شجاع با وجود اینکه نقشی در تهیه آن شعر نداشت به منظور جلوگیری از شکنجه دیگران مسئولیت آن را قبول کرد .

بعثی ها او را به شکنجه گاه بردند و در قبال توهین به حضرت امام حاضر شدند او را شکنجه نکند. وی نپذیرفت و بعثی ها با زدن ضربات کابل بر کف پاهایش او را شکنجه کردند.سپس درخواست خود مبنی بر توهین به امام را تکرار کردند ولی آن آزاده مقاومت کرد و تسلیم خواسته آنان نشد . شکنجه ادامه پیدا کرد تا جایی که تمام گوشت کف پاهای او در اثر ضربات پی در پی کابل از بین رفت و غضروف پاهایش آشکار شد.آزاده دیگری که به عنوان مترجم شاهد شکنجه شدن این آزاده مقاوم بود می گفت: این صحنه چنان رقت انگیز بود که در فاصله ایی که بعثی ها موقتا دست از شکنجه برداشتند تا استراحت کنند خود را به آن آزاده رساندم و او را قسم دادم به خودش رحم کند و با قبول خواسته بعثی ها خود را ازاین شکنجه طاقت فرسا خلاص نماید.ولی آن آزاده که چون کوه مقاوم بود در پاسخ من لبخندی زد که معنای آن تسلیم نشدن در برابر خواسته دشمن بود .آن آزاده تا شش ماه توان راه رفتن نداشت و با کمک دوستان هم بندش جا به جا میشد.

آقای کیانی با ذکر این خاطره گفت : آزادگان تا پای جان بر سر پیمان خود با امام به عنوان رهبر خود ایستادگی کردند و حرمت او را پاس داشتند .

وی در ادامه گفت : مرحوم آقای ابوترابی در زندان های رژیم بعث عراق رهبر معنوی ما بود و تا زمانی که پشت سر او حرکت می کردیم دشمن نمی توانست در صفوف ما رخنه کند.رخنه زمانی اتفاق می افتاد که ما جلوتر از ایشان حرکت میکردیم .

دوران مقاومت فراز و فرود زیادی داشت و ما تا زمانی که در برابر دشمن هوشیاری به خرج میدادیم، اتحادمان حفظ می شد و تحرکات دشمن برای رخنه در صفوف ما بی نتیجه می ماند ولی هرگاه غفلت کردیم ، اتحاد آسیب دید و رخنه ایجاد شد .

ایشان با تاکید بر ضرورت توجه به جایگاه رهبری نظام در شرایط فعلی گفت : امروز هم دشمنان به دنبال رخنه در صفوف ما و از میان بردن اتحاد ما هستند و جایگاه رهبری نظام را هدف قرار داده اند . در صورتی که غفلت کنیم و خدای نا خواسته دشمنان به هدف خود برسند نه به اصول گرا رحم میکنند و نه به اصلاح طلب .هدف دشمنان از میان بردن کلیت نظام جمهوری اسلامی است و دغدغه ما آزادگان در شرایط فعلی ، وجود چنین خطری است و انتظار داریم که همه از جمله سیاسیون ، برای رفع این خطر ، جایگاه رهبری نظام را تقویت کنند.

+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:31توسط محمد سلیمان زاده |
دست به سینه مقابل آزادگان و خانواده شهدا

دانشجوی برق- امروزبه اتفاق دو همسایه جانبازمان برای عیادت وعرض تبریک سالروز ورود آزادگان به منزل یکی ازهمسایه هارفتیم. قبل ازاین که زنگ بزنیم خودش بیرون آمد واحوالپرسی کردیم و گفتیم مابرای دیدارشما آمدیم. ایشان تشکرکردند و گفتند:یک خواهش دارم، گفتیم بفرمایید، فرمود اگر دوست دارید ابتدا به دیدار خانواده شهید که همسایه بالاتر از مابود برویم. قبول کردیم درعین حالی که تعجب کرده بودیم. وقتی به منزل شهیدرفتیم و عرض ادب حضورخانواده آن شهیدکردیم، همسر شهید به آزاده همسایه مان گفت: آقا سید... ما قراربود خدمت برسیم برای عرض تبریک. سید... گفت: این وظیفه دائمی ماست که درهرمناسبتی برای عرض ادب حضورخانواده وفرزندان معزز شهدا برسیم.

خیلی جالب بود، برای من دانشجوی جوان که نه جنگ رادیدم وحس کردم نه صدای هواپیمای جنگی دشمن و نه صدای توپ وتانک و انفجار، واقعا مجسم کردن آن وضعیت سخت است اما آثار انقلاب و دفاع مقدس را دربیان ایثارگران و خانواده معظم شهدا و جانبازان وآزادگانی می بینم که واقعا" حرمت ایثارگری را حفظ نمودند. بعضی اوقات به اتفاق چنددانشجوی دیگر پای حرف این ایثارگران می نشینم و ازآنها می خواهیم شمه ای از وضعیت انقلاب و دفاع مقدس را برای ما بگوید. ازمطالب این عزیزان می فهمم که اگر جهاد و ایثارگری آنها نبود، دشمنان اسلام این کشور را ازسوریه و عراق و لبنان و یمن و لیبی بدتر می کردند.


ادامه مطلب
+نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم مرداد 1393ساعت13:25توسط محمد سلیمان زاده |
تشکر از رامبدجوان و مهمانان آزاده وایثارگرش
محرم- رامبد جوان در سالروز بازگشت آزادگان به کشور، با ادب و بصیرت فراوان از میهمانان ایثارگر و آزاده اش استقبال و پذیرایی کرد. ابتدا با سلام و درود به تمامی آزادگان گرانقدر و عزیز
دیشب در شبکه نسیم، برنامه خندوانه رامبد جوان کار بسیار زیبایی کرده بود که فکر نمی کنمبه ذهن مخاطبان می رسید. انتخاب میهمان مناسب یکی از هنرهای برنامه سازان اینگونه برنامه هاست.
او در برنامه طنز خود که معمولا" بازیگران طنز را دعوت می کند و از اقشار دیگر نیز در برنامه خود استفاده کرده، دیشب به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به میهن، کار زیبایی کرد و از سه آزاده جانباز دعوت کرده بود که آنها از دوران اسارت با هم دوست بودند و همچنان هم در کنار هم بودند.

و الحق که این آزادگان نمونه های انسان های دوست داشتنی و قهرمانان به جای مانده از دوران دفاع مقدس بودند و نمونه یک آزاده و ایثارگر!
روحیه هایی شاد و بالا، خوش اخلاق و خوش برخورد. این ایثارگران عزیز از خاطرات شیرینی صحبت می کردند که سعی می کردند در میان تلخی های اسارت بیافرینند. از شوخی ها وبرخوردهایشان در خانواده و جامعه و با هم به زیبایی می گفتند و کاملا" میشد اینکه رامبد جوان و افراد حاضر در صحنه برنامه، به شدت و به زیبایی تحت تأثیر منش و روحیه ایشان قرار گرفته بود را از حالات چهره ها فهمید. نحوه صحبت کردن شیرین و صادقانه و صمیمی ایشان به خصوص آزاده اهوازی، همین طور آزاده ای که اکنون سمت استاد دانشگاهی را دارد و ... روحیه شاد و بینظیرشان حقیقتا" آنها را از بقیه میهمانان رامبد جوان وخنوانه متمایز کرده بود.


ادامه مطلب
+نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم مرداد 1393ساعت17:22توسط محمد سلیمان زاده |
زندان‌های مخفی عراق در «آخرین خاکریز»
آزاده لرستانی زندان‌های مخفی عراق خاطرات خود را از دوران اسارت به چاپ رساند.

به گزارش ایسنا، کتاب «آخرین خاکریز» شامل خاطرات مسعود ساکی، آزاده زندان‌های مخفی عراق است که به تازگی توسط، محمد تقی عزیزیان به نگارش درآمده و با شمارگان هزار نسخه در انتشارات "آیین احمد" به چاپ رسیده است.

این آزاده متولد روز اول اردیبهشت 1347 است که 44 ماه و 24 روز اسارت در زندان‌های مخفی عراق را در کانامه ایثار و فداکاری خود به ثبت رسانده است.
+نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم مرداد 1393ساعت17:17توسط محمد سلیمان زاده |
طبقه بندی: اخبار ازادگان